Informacje ogólne

Wydział Zarządzania powstał 15 września 2021 roku decyzją JM Rektora Politechniki Wrocławskiej po połączeniu części Wydziału Informatyki i Zarządzania ze Studium Nauk Humanistycznych.

Do tej pory funkcjonował jako Wydział Informatyki i Zarządzania, łącząc dwie dyscypliny: informatykę i zarządzanie. Historyczne początki Wydziału sięgają 1 września 1968 roku – rozpoczął wtedy swą działalność pod nazwą Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego, by 1 września 1972 roku pozostać Wydziałem Informatyki i Zarządzania na prawie 50 lat.

w8_do_zakladki_informacje_ogolne.jpg

img_40341.jpg 43069846_10155619598096366_8260996666140655616_n.jpg

Misja Wydziału Zarządzania

Najważniejszą misją Wydziału jest kształcenie specjalistów w obszarze zarządzania dobrze przygotowanych do wymagających realiów współczesnego rynku pracy. Wydział dba również o nieustanne wzbogacanie dorobku naukowego dyscypliny oraz wspiera doskonalenie zawodowe pracowników naukowych i naukowo-badawczych. Bardzo ważne miejsce w misji Wydziału zajmuje wzbudzanie zainteresowań naukowych nowych pokoleń oraz ścisła współpraca z otoczeniem gospodarczym – Wydział oferuje innowacyjne rozwiązania wzmacniające rozwój przedsiębiorstw działających na rynku polskim i zagranicznym. Wydział Zarządzania zapewnia również niezbędną wiedzę i umiejętności menedżerskie wszystkim studentom Politechniki Wrocławskiej, także tym spoza Wydziału.

Kategoria naukowa i ocena PKA

• Wydział posiada kategorię naukową A
  • Wydział otrzymał ocenę wyróżniającą podczas oceny instytucjonalnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Działalność dydaktyczna

Wydział Zarządzania kształci specjalistów na dwóch kierunkach i dwóch stopniach studiów:

Inżynierii Zarządzania
I stopień:
 Zastosowanie IT w biznesie (ZIB)
II stopień:
- Zarządzanie Projektami (ZPr)
- Business Intelligence (BI)

Zarządzaniu
I stopień:
- Zarządzanie Przedsiębiorstwem (ZP)
- Organizational Management (OM)
II stopień:
- Zarządzanie zmianą (w tym CBL) - NOWOŚĆ
- Zarządzanie Procesami Biznesowymi (ZPB) NOWOŚĆ
- Human Resource Management (HRM)
- Zachowania i decyzje menedżerskie (ZDM) – specjalność tylko dla inżynierów

Uprawnienia do nadawania stopni

30 maja 2011 r. Wydział otrzymał prawa habilitacyjne w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie Zarządzanie. W związku z nową ustawą z dnia 20 lipca 2018 roku organami nadającymi stopnie są Rady Dyscyplin działające na uczelni. W przypadku Wydziału Zarządzania nadawane są stopnie: doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości.

Działalność badawcza

• zarządzanie projektami
  • zarządzanie strategiczne
  • finanse