Logowanie

Wydział Zarządzania

prof. Krzysztof Simon

Za nami kolejne AMA - Ask Me Anything. 18 grudnia o godz. 18.00 gościliśmy prof. Krzysztofa Simona - kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMed i ordynatora Oddziału Zakaźnego Szpitala na Koszarowej, krajowego eksperta od pandemii i koronawirusa. Nasz gość wzbudził ogromne zainteresowanie wśród społeczności akademickiej PWr - w spotkaniu na zoomie uczestniczyło ponad 230 osób. Swoją obecnością na AMA zaszczyciły nas również władze Politechniki - JM Rektor PWr - prof. Arkadiusz Wójs oraz Pani Prorektor ds. kształcenia - prof. Agnieszka Bieńkowska. Podczas spotkania, które zostało przedłużone ze względu na ogromną liczbę pytań, dowiedzieliśmy się między innymi, o której godzinie prof. Simon zaczyna swój dzień, jaki jest jego sposób na odreagowanie ekstremalnych warunków pracy i stresu, z którymi musi mierzyć się codziennie (dla niewtajemniczonych Profesor bardzo lubi taniec i sport) i jak będą wyglądały jego rodzinne Święta. Rozmawialiśmy o skuteczności i bezpieczeństwie szczepionek na COVID-19 (Profesor doradza szczepienie jako jedyny w tej chwili sposób na opanowanie pandemii) i jak to jest ze skutecznością i czułością testów na koronawirusa. Dowiedzieliśmy się również, co najbardziej denerwuje Profesora w zachowaniach pacjentów i niektórych obywateli oraz jak to się stało, że pewnego dnia rozbił pod domem swój samochód. Profesor bardzo pochwalił dotychczasową współpracę z Politechniką (mamy wspólne granty np. z prof. Drągiem z W3) i zaapelował do wszystkich studentów i pracowników o zachowanie zdrowego rozsądku w najbliższym czasie. "Musimy jeszcze trochę wytrzymać, żeby móc się znów rodzinnie przytulić" - dodał na zakończenie.

Całe spotkanie z prof. Simonem można obejrzeć na Youtubie Politechniki Wrocławskiej: 

https://youtu.be/JwmZjevzRH8 

3f51c133-f879-4f46-b968-8e3f46f6166b.jpeg

Krótka notka o prof. Krzysztofie Simonie - źródło: Wikipedia

Prof. Krzysztof Simon urodził się 1 listopada1952 r. we Wrocławiu. W 1977 ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. Uzyskał stopień naukowy doktora. W 1993 na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Badania nad wpływem kolchicyny na przebieg doświadczalnego uszkodzenia wątroby u szczurów rasy Buffalo otrzymał w macierzystej uczelni stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna. W 2004 prezydent RP Aleksander Kwaśniewski nadał mu tytuł naukowy profesora nauk medycznych.
Po uzyskaniu tytułu profesora pracował na Akademii Medycznej (późniejszym Uniwersytecie Medycznym) im. Piastów Śląskich na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego w Katedrze i Klinikce Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych, później zaś na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym, gdzie był kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii.
Wszedł w skład Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN. Został wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, sekretarzem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.
Został ordynatorem 1. Oddziału Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję