Wydziałowy System Zapewnienia Jakości Kształcenia

Będąc jednostką PWr, Wydział Zarządzania (WZ PWr, W8N) w pełni wpisuje się w przyjęte dla całej Uczelni zasady odnoszące się do jakości kształcenia, przyjmując określoną Politykę Jakości, jak również tworząc Wydziałowy System Zapewniania Jakości Kształcenia (WSZJK).

Wydział Zarządzania kontynuuje wieloletnią tradycję Wydziału Informatyki i Zarządzania. Reorganizacja, w ramach której dokonano zmiany nazwy Wydziału (nastąpiła 15.09.2021 roku). Numer Wydziału – 08N – oraz barwa (kolor niebieski) Wydziału pozostały bez zmian. Modernizacji uległ system identyfikacji wizualnej. Podczas reorganizacji Wydział opuściły trzy Katedry, a dołączyła nowa Katedra, powstała w wyniku przekształcenia Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych. Wydział Zarządzania obejmuje aktualnie działające na Wydziale jednostki organizacyjne: Katedrę Badań Operacyjnych i Inteligencji Biznesowej (K43W08ND12), Katedrę Organizacji i Zarządzania (K47W08ND12), Katedrę Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji (K48W08ND12) oraz Katedrę Nauk Humanistycznych i Społecznych (K81W08ND00). Strukturę organizacyjną odnoszącą się do szeroko rozumianych procesów kształcenia przedstawiono na Rys.1.

Na Wydziale Zarządzania prowadzone są:

• studia I i II stopnia na kierunku Zarządzanie w języku polskim
  • studia I i II stopnia na kierunku Inżynieria Zarządzania w języku polskim
  • specjalność na I i II stopniu na kierunku Zarządzanie w języku angielskim
  • specjalność na II stopniu na kierunku Inżynieria Zarządzania w języku angielskim.

Zgodnie z przedstawioną w dokumentach Wydziałowego Systemu Zapewnienia Jakości - Polityką Jakości - przyjmuje się, że na zapewnienie i doskonalenie jakości kształcenia na Wydziale Zarządzania PWr mają wpływ wszyscy pracownicy i współpracownicy Wydziału, a także studenci oraz doktoranci, w zakresie przypisanych im zadań, uprawnień i odpowiedzialności. Wszyscy oni należą zatem do Wydziałowego Systemu Zapewniania jakości Kształcenia. Na Wydziale funkcjonują również osoby oraz komisje, które w sposób szczególny odpowiedzialne są za powierzone im zadania w zakresie zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. A zatem odpowiedzialność w zakresie jakości kształcenia na Wydziale w szczególności spoczywa na osobach i komisjach wyszczególnionych w Wydziałowym Systemie Zapewnienia Jakości Kształcenia.

Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia

• Prodziekan ds. kształcenia – dr Joanna Zimmer – przewodnicząca
  • Przewodnicząca KP IZ WZ – dr hab. inż. Bożena Mielczarek, prof. uczelni
  • p.o. Przewodniczącego KP ZZ WZ – dr hab. inż. Edyta Ropuszyńska-Surma, prof. PWr