Logowanie

Wydział Zarządzania

Justyna Pelc

Za nami AMA – Ask Me Anything. 1 czerwca 2021 roku na platformie zoom gościliśmy naszą Studentkę (Zarządzanie, ZDM), Wrocławiankę Roku 2020, liderkę grupy Innspace i Dziewczynę Nie z Tej Ziemi – Justynę Pelc. Podczas godzinnego spotkania dowiedzieliśmy się, jak wyglądała misja analogowa na Marsa (wielotygodniowe izolacja, brak światła słonecznego, nieustanne towarzystwo osób z załogi) i czy dieta kosmonauty, oprócz tego, że zbilansowana,  jest naprawdę smaczna oraz jaką rolę w żywieniu pozaziemskim odgrywają insekty . Justyna opowiedziała nam, skąd bierze czas i siły na kolejne, coraz to bardziej rozbudowane naukowo projekty i dlaczego tak bardzo wciągnął ją marketing i praca w startupach. Zapytana o to, czy bycie kobietą jest przeszkodą w świecie badaczy kosmosu odparła, że nigdy nie pozwoliła sobie na taki sposób myślenia i że płeć nie może ograniczać żadnych działań. Oczywiście uczestnicy chcieli poznać realny termin lotu na Marsa – według Justyny musimy jeszcze trochę poczekać, gdyż nie rozwiązaliśmy kilku istotnych problemów związanych z pozyskiwaniem wody lub energii. Ale możemy mieć pewność, że nasza Prelegentka będzie jedną z pierwszych załogantek takiego lotu, a towarzyszyć jej w tym będzie muzyka ulubionego zespołu Queen.

baner_ama_w8_pelc.jpg

O Justynie Pelc (źródło: Politechnika Wrocławska)

Justyna Pelc jest absolwentką dwóch kierunków na studiach inżynierskich (automatyki i robotyki oraz zarządzania i inżynierii produkcji), a wkrótce ukończy na PWr także studia magisterskie z zarządzania, ze specjalnością: zachowania i decyzje menedżerskie.

Jest liderką grupy Innspace, która może pochwalić się m.in. nagrodą ESA Grand Prix w konkursie Student Aerospace Challenge we Francji, tytułem Gold Winner i Winner dla dwóch projektów kolonii marsjańskich w konkursie Future Mars Life w Chinach czy piątym miejscem w konkursie Mars Colony Prize w USA (a to zaledwie część osiągnięć zespołu).

Wcześniej była wiceprezeską koła naukowego Off-Road zajmującego się budową łazików marsjańskich (kierowała projektem lądownika marsjańskiego, który zajął drugie miejsce w konkursie Red Eagle w USA).

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję