Za nami AMA – Ask Me Anything z Magdaleną Dziewguć z Google Cloud Polska. Tym razem próbowaliśmy bez retuszu porozmawiać o karierze, korporacjach i technologicznej przeszłości. Dowiedzieliśmy się między innymi, że nie da się „downloadować” doświadczenia młodemu pracownikowi, zdobywa się je latami i jest ono największą wartością w każdej firmie oraz że w Google istnieje takie stanowisko jak Chief Future Officer piastowane obecnie przez emerytowanego profesora, którego badania i prognozy oraz oczywiście doświadczenie mają spory wpływ na politykę firmy. Zapytana o to, jak radzi sobie z pogodzeniem życia zawodowego z rodzinnym (troje dzieci, praca na różnych kontynentach) odpowiedziała „Nie radzę sobie, albo sobie radzę”😊 Poruszyła w ten sposób kwestię elastyczności pracy kobiet i partnerstwa oraz sztucznego parytetu, który według twardych badań naukowych jest jednak pożądanym rozwiązaniem – przyśpieszenie aktywizacji zawodowej kobiet wychodzi każdemu państwu na dobre. Na pytanie jakie zmiany technologiczne czekają nas w przyszłości odparła, że ogromną rolę będą odgrywały dane, które dopiero będziemy uczyć się bezpiecznie i mądrze wykorzystywać – dziś jeszcze tego nie umiemy. Poproszona o radę dla całej Uczelni odpowiedziała: „Każda uczelnia powinna być miejscem do życia. Trzeba dać w niej więcej przestrzeni studentom”.
O Magdalenie Dziewguć (źródło: EFC Congress)
Country Manager, Google Cloud Poland
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google. Wcześniej V-ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce.
Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety