Profesor Agnieszka Bieńkowska jedną z trojga kandydatów na Rektora w kadencji 2024-2028

Data: 18.03.2024

Zakończyła się procedura zgłaszania kandydatów na Rektora Politechniki Wrocławskiej. O wybór na kadencję 2024-2028 ubiegać się będą trzy osoby, w tym prof. Agnieszka Bieńkowska z naszego Wydziału.

W ramach trwającego na PWr procesu wyborczego do 15 marca można było zgłaszać kandydatów na Rektora naszej uczelni w kolejnej kadencji. Zgodnie ze Statutem mogła to zrobić Rada Uczelni (w formie uchwały), profesorowie i profesorowie uczelni (poprzez głosowanie indykacyjne), jak również wszyscy pracownicy uczelni (indywidualnie lub w formie listy osób zgłaszających kandydata).

W Komunikacie nr 30/2020/2024 z 15 marca przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej PWr ogłosił, że zgłoszone zostały następujące osoby jako kandydaci na Rektora Politechniki Wrocławskiej:

w formie uchwały Rady Uczelni:

• prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs

poprzez głosowanie indykacyjne (kolejność alfabetyczna):

• prof. dr hab. inż. Wojciech Bartkowiak,
  • prof. dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska,
  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs.

przez pracowników (kolejność alfabetyczna):

• prof. dr hab. inż. Wojciech Bartkowiak,
  • prof. dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska
  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs

Wszystkie informacje na ten temat tutaj: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/wybory-rektora-pwr-koniec-zglaszania-kandydatur-13246.html