Międzynarodowa konferencja "Współczesne wzorce kobiecości w zarządzaniu"

Data: 08.04.2024

Data: 15.04.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Zarządzania PWr - online
Godzina: 09:00 - 14:00

pokaż na mapie

15 kwietnia 2024 roku na platformie zoom będzie miała miejsce międzynarodowa konferencja pt. "Współczesne wzorce kobiecości w zarządzaniu" organizowana przez Katedrę Organizacji i Zarządzania.

Zauważalnym i negatywnym zjawiskiem współczesnych organizacji są przeszkody, jakie napotykają kobiety aplikując w nich na stanowiska kierownicze. Niejednokrotnie utrudniają one, a nawet uniemożliwiają otrzymanie zatrudnia na wymarzonym stanowisku. W pewnym stopniu na różnorodność tych przeszkód wpływają uwarunkowania społeczno-kulturowe, które diametralnie będą inne w krajach zachodnich, a jeszcze inne np. w krajach muzułmańskich. Niemniej, od kilkunastu lat coraz wyraźniejsze i zauważalne są głosy przemawiające za tym, aby zasadniczo zwiększyć udział kobiet w nauce i biznesie. Co więcej, wskazany wzrost powinien dotyczyć takich stanowisk, na których kobiety będą mogły wykazać się dużą swobodą decyzyjną mającą przełożenie na teraźniejszość i przyszłość jednostek naukowych lub podmiotów gospodarczych, w których są zatrudnione. Warto przy tym zwrócić uwagę na często głoszoną tezę, że to właśnie te organizacje, które respektują zasadę parytetu płci podczas obsadzania stanowisk zarządczych związanych z priorytetem i władzą, skuteczniej radzą sobie z różnego rodzaju kryzysami i szybciej osiągają stawiane sobie cele.

W związku z powyższym zasadniczym celem konferencji będzie podkreślenie zalet związanych z kobiecym wzorcem zarządzania, wyszczególnienie różnic między nim a męskim wzorcem zarządzania oraz wskazanie korzyści dla organizacji, jakie może przynieść im zwiększenie zatrudnienia kobiet na stanowiskach kierowniczych.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie konferencji: Wzorce kobiecości w zarządzaniu / Katedra Organizacji i Zarządzania (pwr.edu.pl)