Wydział Zarządzania

Logistyka przemysłowa - wraz z Wydziałem Mechanicznym zapraszamy na nowy wspólny kierunek

Data: 24.06.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Siedmiosemestralne, interdyscyplinarne inżynierskie studia są wspólną inicjatywą Wydziału Mechanicznego i Wydziału Zarządzania. Dlatego przyszli studenci logistyki przemysłowej mogą liczyć na interdyscyplinarny program zajęć, w którym kursy związane z mechaniką, grafiką komputerową czy robotyzacją będą przeplatać się z zajęciami m.in. na temat nowoczesnych modeli biznesowych, zarządzania organizacją czy marketingu i ekonomii.

W programie logistyki przemysłowej znalazły się m.in. takie kursy jak projektowanie i obieg opakowań, podstawy marketingu, komunikacja interpersonalna i biznesowa w organizacji, sposoby motywacji w organizacji – historycznie i współcześnie czy outsourcing usług logistycznych.

Przyszli studenci mogą też spodziewać się oryginalnych zajęć o nazwie LogGame. Będą połączeniem gry fabularnej z symulacją. Uczestnicy, podzieleni na mniejsze zespoły, wcielą się w rolę pracowników poszczególnych elementów łańcucha dostaw – producentów, pośredników, klientów, detalistów itd. Każdy będzie miał do zrealizowania swoje cele, nie znając jednocześnie priorytetów innych graczy. Dążąc do wypełnienia swoich zadań, będzie musiał zwracać uwagę na całe otoczenie. Część zadań będzie się wiązała z uzupełnianiem informacji w systemie, inne z pozyskiwaniem danych i dogadywaniem się z innymi graczami.

Za naszą część studiów odpowiedzialne będą na Wydziale dr Marta Nowakowska i dr inż. Agnieszka Potocka.

(..) Wykładowcy na logistyce przemysłowej będą stawiać zarówno na przekazywanie aktualnej wiedzy szeroko związanej z branżą logistyczną, jak i na rozwijanie w studentach umiejętności dostosowywania się do zmian, elastyczności, szukania informacji i wyciągania z nich wniosków.

– Ostatnie lata z pandemią, kryzysami wojennymi, a wcześniej spowolnieniem gospodarczym pokazują, jak ogromne znaczenie ma umiejętność szybkiego dostosowania się do zmieniającej się sytuacji. Dlatego będziemy uczyć studentów otwartości na zmiany. Już teraz na wydziale prowadzimy zajęcia w oparciu o nowoczesne metody uczenia: Challenge Based Learning i Problem Based Learning, które wymagają od studentów kreatywności, namysłu i elastyczności. Te podejścia będziemy wprowadzać także na logistyce przemysłowej – opowiada dr Nowakowska.

Podkreśla też: – Równie duży nacisk zamierzamy kłaść na rozwijanie pracy zespołowej. Dobry logistyk musi umieć pracować z innymi i tę umiejętność powinien wynieść już ze studiów. Im lepiej będzie się odnajdować w pracy w różnych grupach, często międzynarodowych, tym łatwiej będzie osiągał zamierzone cele, a przede wszystkim bez problemu odnajdzie się na rynku pracy.

Dr Nowakowska tłumaczy, że ma to ogromne znaczenie także w kontekście zmian na rynku pracy i podejścia do pracy jako takiej. – Do tej pory mówiliśmy o Przemyśle 4.0, czyli zorientowanym na nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących robotyki, automatyki, algorytmów itd. – w uproszczeniu: na maszynach. Teraz coraz częściej pojawiają się głosy, że zmierzamy w kierunku Przemysłu 5.0, czyli skoncentrowanego na człowieku, bo dla młodych dzisiaj praca to jeden z elementów życia, ale nie najważniejszy i niedefiniujący ich. Istotny jest dla nich balans między pracą, a czasem wolnym. Dlatego ważne jest, by kształcić specjalistów, którzy będą potrafili pracować w zespołach i zarządzać zespołami tworzonymi przez przedstawicieli różnych pokoleń, o różnym podejściu do pracy.

Wszystkie informacje na temat nowego kierunku i rekrutacji znajdują się tutaj: Zostań specjalistą od logistyki! Otwieramy kierunek dla osób, które chcą pracować w tej przyszłościowej branży (pwr.edu.pl)

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję