Wydział Zarządzania

#Jestem z Zarządzania - dr inż. Adam Dzidowski

Data: 03.03.2025

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

#JestemzZarządzania

Kontynuujemy nasz cykl #JestemzZarządzania, tym razem przed Państwem – dr inż. Adam Dzidowski z Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji. Doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Prelegent na konferencjach naukowych w kraju i za granicą, członek sieci badawczych oraz recenzent w międzynarodowych czasopismach naukowych.

Człowiek, który w 10 minut potrafi udowodnić wszystkim, że zawsze warto studiować zarządzanie 😊

Jego działalność naukowo-dydaktyczna koncentruje się wokół problematyki innowacyjności i konwersji wiedzy oraz ewolucji współczesnych rynków i struktur organizacyjnych.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu alternatywnych struktur organizacyjnych, marketingu cyfrowego, zarządzania wiedzą oraz architektury i estetyki organizacji. Współautorem podręcznika akademickiego „Marketing dla inżynierów” (PWE, 2012) oraz monografii „Cyfrowy marketing (PWE, 2025).

Dr Adam Dzidowski jest twórcą modelu Potencjału Wirtualizacyjnego (model określający gotowość przedsiębiorstwa do funkcjonowania w dynamicznych strukturach sieciowych) oraz koncepcji badawczej „IDEALS” (Innovation through Design, Engineering and Architecture for Learning and Sustainability).

Występuje w roli eksperta w projektach krajowych i europejskich. Prowadzi wykłady autorskie na Politechnice Wrocławskiej oraz wykłady wizytujące i gościnne na uczelniach polskich i zagranicznych.

Od początku kariery akademickiej fascynuje go wieloaspektowość funkcjonowania organizacji, zwłaszcza w kontekście zmian społecznych, kulturowych i technologicznych. Bardziej pociąga go przy tym synteza niż analiza, poszukiwanie odpowiedzi na pytania o sens i cel, zwłaszcza w ramach sprzecznych wyzwań i niedookreślonych problemów.

Karierę naukową rozpoczął od badań potencjału cyfrowości w zarządzaniu (marketing cyfrowy i organizacje wirtualne). Prywatnie był wtedy zaangażowany w działalność artystyczną i kulturową (fotografia, grafika i film oraz praca z instytucjami kultury). Gdy liczba pierwszych publikacji naukowych zrównała się z liczbą wystaw artystycznych, postanowił połączyć oba światy. Tak rozpoczęła się przygoda naukowa i dydaktyczna z problematyką estetyki organizacji (teorii projektowania i wzornictwa, przestrzeni pracy i architektury korporacyjnej, konwersji wiedzy i filozofii poznania). Działania te doprowadziły do publikacji w czasopismach z macierzystej dyscypliny, ale też w wielu innych, skutkując interdyscyplinarnymi publikacjami w wydawnictwach związanych ze sztuką, architekturą, filozofią, historią, informatyką i edukacją.

Dr Dzidowski angażował się w działalność takich sieci badawczych i konferencji, jak Standing Conference on Organizational Symbolism (przewodniczący sesji podczas konferencji w Tokio 2018), Transdyscyplinarne Sympozjum Badań Jakościowych, Polska Sieć Filozofii Ekonomii, Informatyka a Filozofia (PW) oraz Homo Informaticus (UAM). Wykładał gościnnie, między innymi w École Nationale des Ponts et Chaussées (Paryż), Karel de Grote University of Applied Sciences and Arts (Antwerpia) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współpracował w takich projektach, jak: E-leadership (European Commission DG Enterprise and Industry), Face Controller (PFRON), Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego (Urząd Miasta Wrocławia i ASP Wrocław), Skuteczność sztuki (Muzeum Sztuki w Łodzi), Zaprojektuj swój zysk (Instytut Wzornictwa Przemysłowego).
Obecnie koncentruje się na pracy dydaktycznej w ramach autorskich kursów z zakresu marketingu i projektowania innowacji prowadzonych na macierzystym Wydziale Zarządzania, innych wydziałach Politechniki Wrocławskiej, Szkole Doktorskiej, Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu – Executive MBA oraz w ramach projektów, takich jak Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej, czy Politechnika Nowych Szans.

Satysfakcję czerpie z kreatywnej pracy ze studentami, zwłaszcza dyplomantami (ostatnio zakończoną wspólną prelekcją na konferencji branżowej). Z przyjemnością angażuje się też w działalność popularnonaukową, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, Dni Otwartych Wydziału, Nocy Politechniki, czy Szkół Letnich.

Jesteśmy dumni, że mamy dr. Adama Dzidowskiego na naszym Wydziale.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję