Wydział Zarządzania

Odszedł od nas Profesor Ryszard Łubniewski

Data: 28.04.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Z ogromnym żalem i niewypowiedzianym smutkiem przekazujemy Państwu informację o śmierci prof. dr hab. Ryszarda Łubniewskiego. 

Profesor Ryszard Łubniewski pełnił funkcję Dziekana Wydziału Informatyki i Zarządzania w latach 1987-1993. Wśród współpracowników i studentów był postrzegany jako osoba prawa, życzliwa, sprawiedliwa oraz o wysokiej kulturze osobistej. Z wielkim zaangażowaniem oddawał się pracy na rzecz Uczelni oraz Wydziału.

Cześć Jego pamięci!

Pogrzeb Profesora będzie miał miejsce 6 maja 2021 r. Msza Święta odbędzie się o godz. 10.00 w Kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Agrestowej 20. Pogrzeb o godz. 12.00 we Wrocławiu na cmentarzu Pawłowice przy ulicy Złocieniowej 29.
W pogrzebie weźmie udział delegacja z Wydziału,

lubniewski.jpg

Prof. dr hab. Ryszard Łubniewski
urodzony 09.05.1929 r. w Dołhinowie
Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej w latach 1987–1993, dydaktyk, wykładowca. Tytuł profesora nauk ekonomicznych otrzymał w 1992 r. Przez 30 lat pełnił szereg funkcji kierowniczych na Politechnice Wrocławskiej jako: dyrektor Pionu Współpracy z Przemysłem i Badań Naukowych (1971-1974), senator, prodziekan (1981-1987), kierownik Zakładu Metod Gospodarowania Czynnikami Produkcji (1987-1991) i Zakładu Zarządzania Produkcją Przemysłową (1991-1997). W latach 1997-1998 był Rektorem Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy. Po przejściu na emeryturę w 1999 r., był czynny zawodowo do 2006 r. Profesor Ryszard Łubniewski był autorem 104 prac naukowych z zakresu problematyki gospodarki materiałowej w powiązaniu z procesami produkcji. W latach 1992-98 był organizatorem School of Business – przedsięwzięcia przygotowywanego wspólnie z Central Connecticut State University, a także inicjatorem współpracy z Politechniką w Kijowie (Ukraina) oraz École des Mines de Saint-Etienne (Francja). Organizował również uzupełniające studia magisterskie dla kadry oficerskiej w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Przez prawie 30 lat był aktywnym członkiem i działaczem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierowania, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz SIMP. Wyróżniony wielokrotnie nagrodami Rektora PWr. oraz Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na wniosek Central Connecticut State University został uhonorowany dyplomem „Man of the Year 1978” za osiągnięcia w szkoleniu podyplomowym „School of Business”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Edukacji Narodowej.

Odszedł od nas znakomity Uczony, Pracownik, Człowiek wielkiego serca, mający ogromne zasługi dla środowiska akademickiego całej Politechniki Wrocławskiej, wychowawca wielu pokoleń studentów.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję